ساخت بر روی یک دستگاه موبایل

در فرآیند ساخت بر روی یک دستگاه برخی نکات باید توجه شود:

  • این فرآیند بسیار فضاگیر بوده و ممکن است در حدود ۱۰۰ گیگابایت و یا حتی بیشتر نیاز به فضا در دایرکتوری out نیاز داشته باشد.
  • ساخت بر روی یک دستگاه نیاز به اطلاعات گوشی دارد که در فرآیند sync گرفته نمی‌شود. در هنگام زدن دستور breakfast خود سورس‌کد اگر متعلق به lineageos یا شرکت‌های دیگر باشد در مخزن‌های این شرکت‌ها به دنبال آن خواهد گشت و نسخه‌ی مورد نیاز را پیدا خواهد نمود (اگر در لیست دستگاه‌های پشتیبانی شده باشد و هم‌چنین نسخه اندروید آن دستگاه نیز پشتیبانی شود) در غیر این صورت اگر فایل‌های مربوطه را خود پیدا کردید می‌توانید در مسیر زیر فایل‌های مربوط به گوشی را خود قرار دهید.

    device/company-name/model-name

  • هم چنین هر دستگاه گوشی دارای فایل‌هایی به صورت باینری است که شامل درایورهای مربوط به دستگاه و موارد دیگر است. باید این فایل‌ها را نیز از گوشی استخراج و در مسیر زیر قرارداد

    vendor/company-name/model-name

البته برخی مخزن‌ها در github هستند که برخی از این فایل‌ها را استخراج کرده و در اختیار افراد قرار داده‌اند مانند:

https://github.com/TheMuppets
  • از اندروید ۹ استفاده از kernel باینری و پیش‌ساخته منسوخ شده است و در هنگام اجرای دستور breakfast سورس کد می‌تواند kernel متناظر با دستگاه شما را پیدا و دانلود کند.اگر این عمل خودکار انجام نشد می‌توان فایل‌های مربوطه را پیدا کرد و در دایرکتوری kernel/company-name/kernel-name قرار داد.